Teknoloji

TFF’den deprem bölgesi için Goart Metaverse evreninde anlamlı proje

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, deprem bölgesi ve afetten etkilenen futbol paydaşları için metaverse dünyasında yeni bir proje başlattı. Goart Metaverse platformunda 3 boyutlu olarak tasarlanan sanal dünya, TFF müzesinin bulunduğu bir stadyum, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun parkının yanı sıra bağış seçeneklerinden oluşacak. Oyundan elde edilecek tüm gelir TFF’nin Omuz Omuza kampanyasına aktarılacak ve depremden etkilenen vatandaşlarımız için konteyner kente dönüşecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, Şubat ayında Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak amacıyla yeni bir iş birliğine imza attı. TFF’nin başlattığı ‘Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası’ kapsamında hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak.

Proje kapsamında GoArt Metaverse platformu üzerinde 3 boyutlu olarak tasarlanan sanal alan oluşturulmuştur. GoArt Metaverse App içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Alanı, 6 Şubat Anıtı, çevre düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacaktır. Bu dünya ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kurulmuştur.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Atakaş Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel’in katılımıyla TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Antrenman Tesisleri’nde gerçekleştirilen projenin detayları. düzenlediği basın toplantısında duyurdu.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi: “Futbolun gücünü elimizden geldiğince iyiye kullanmalıyız”

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 6 Şubat’ta meydana gelen beyin sarsıntısı faciası nedeniyle büyük can kaybının yaşandığını belirterek, “Hep birlikte tüm camiamız yaraları sarmak için bir araya geldi. Ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi; “Bir ülke istiyorum; Kış gününde herkesin evi huzurlu olsun” dedik. Vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını tremor bölgesinde 1 Mart gecesi ana paydaş olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Üstün Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Kümelenmesi ile başlattığımız kampanya, canlı yayınlarla milyonlar. Camiamızın bu birlikteliği toplumsal birliğe dönüştü. Bu birlikteliği sadece kötü günde değil her gün futbolumuzda görmemiz gerekiyor.” söz konusu.

“Geliri ‘omuz omuza’ kampanyamıza aktarılacak olan GoArt ortaklığıyla yeni bir proje ekliyoruz”

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla Mayıs ayının ilk yarısında 4 bin konteyneri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olacaklarını kaydeden Büyükekşi, “Toplamda 7 bin konteyner hedefimiz var. Ama yetmez, devam etmeliyiz. Öte yandan kampanyamız bir gece ile bitmeyecek dedik. 15 Haziran’a kadar devam edeceğimizin sözünü vermiştik. İşte bugün; Tüm geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt, 2017 yılından bu yana kurgusal evrenler inşa ediyor. Elazığ’ın tarihi mekanlarından Harput’ta dünyanın ilk metaverse şehrini kuran, dünya çapında ödüller alarak sınırları aşan bir şirket. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformu ile gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki farkı kapatan GoArt, artık bilgi ve tecrübesini depremzedelerimizin yararına kullanıyor.” konuştu

Bu kez GoArt ile herkesi özellikle federasyonlar veya spor kulüpleri için dünyada eşine az rastlanan, teknolojik olarak yeni bir alan olan bir metaverse alanına davet ettiklerini vurgulayan TFF Lider, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu metaverse’de; TFF Müzesi, depremde hayatını kaybeden futbol ailemizin çok değerli üyelerinin her birinin isimlerinin bulunduğu 6 Şubat Anıtı, Omuz Omuza Alanı ve ödüllerin sergilendiği bir alan bulunmaktadır. Türk futbol tarihini anlatan değerli içerikler TFF müzesinde sergilenmektedir. Kullanıcılar müzeyi sanal ortamda gezerek farklı bir deneyim yaşayacak. Kullanıcılar bir kez daha sanal dünyada oluşturulan stadyuma girebilecekler. Burada kendi avatarları ile TFF Omuz Omuza alanına gidecekler ve penaltılarla düzlüğe çıkacaklar. Bir yandan da kulüplerimizin kampanyamıza sunduğu imzalı formalar başta olmak üzere oyuna katılan kullanıcılara özel ikramiyeler kazanma şansı sunuyoruz. Bu projeyi bize getiren, tüm delegasyon ve işletme masraflarını üstlenen, yüklü miktarda bağışta bulunan ve tüm geliri bağışlayan GoArt Yönetim Kurulu Başkanı Burak Soylu ve tüm grubuna teşekkür ediyorum. kampanya sonuna kadar elde edilen kampanya. Birçok kulübümüzün imzasını taşıyan orijinal kulüp formalarını ‘Omuz Omuza’ kampanyamız için bağışlayan Kulüpler Birliği Vakfı’na da teşekkür ederiz.”

“Volkan hocam ilk günden itibaren hayatını bu bölgenin yeniden ayağa kalkmasına adadı”

Basın toplantısına katılarak projeye destek veren Atakaş Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel’e de teşekkür eden Mehmet Büyükekşi, “Volkan hocam bu bölgenin yeniden ayağa kalkması için ilk günden beri hayatını adadı. Ayrıca Omuz Omuz’un gönüllü elçisi oldu. Bugün bizi yalnız bırakmadı. Yaptıklarını yakından takip ediyor, kendisine takdir ve şükranlarımı sunuyorum.” sözlerini kullandı.

“Türk halkını ve tüm futbolseverleri GoArt Metaverse programını indirerek depremzedelerimize penaltılarla destek olmaya davet ediyorum”

Konuşmasının son bölümünde Türk halkına ve tüm futbolseverlere çağrıda bulunan Büyükekşi, “Herkesi GoArt Metaverse programını indirerek depremzedelerimize penaltılarla destek olmaya davet ediyorum. Hedefimize ulaşmanın en etkili yolu futbol ailesini yeniden birleştirmek ve futbolu sevenlerin desteğini futboldan geçmektedir. Unutmayalım biz büyük ve çok güçlü bir aileyiz. Gücümüzü hep iyilik ve kardeşlik için kullanalım.” dedi.

GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Soylu: “Metaverse evreninin potansiyelinden faydalanacağız”

GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli ve birçok ilimizi etkisi altına alan deprem nedeniyle ülke olarak çok güçlü bir süreçten geçtik. GoArt Metaverse olarak ilk günden itibaren tüm imkanları seferber ederek afet bölgesindeki hayatın normale dönmesi için çalışıyoruz. Bölgenin ayağa kalkması için yapılan yardımın bir defaya mahsus olmaması ve uzun vadeli faydalar gözetilmesi büyük önem taşımaktadır. Bölgenin ve bölge halkının acil ihtiyaçlarının karşılanması ne kadar önemliyse, toparlanma süreci için de geleceği düşünerek hızlı hareket edilmesi aynı derecede değerlidir. Türkiye Futbol Federasyonu ile sorumluluk almaya ve işbirliğine devam ediyoruz. TFF’nin başlattığı Dayanışma ve Dayanışma Kampanyası kapsamında yeni bir projeye başladık.”

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Metaverse aslında yeni bir dünya yani onların sonu sadece internet dünyası değil. Türkiye’de her 10 kişiden 7’sinin metaverse kavramıyla ilgilendiğini, araştırdığını ya da bu evrende yer aldığını görüyoruz. Metaverse dünyasında kurmacanın kurgu, sanal faydanın gerçek olduğu inancıyla bu potansiyeli harekete geçirip depremden etkilenen bölgelerimiz için bir proje başlatmak istedik. Bu amaçla Türkiye Futbol Federasyonu ile el ele vererek GoArt Metaverse platformunda TFF için 3 boyutlu sanal alan oluşturduk. GoArt Metaverse App içerisinde TFF için oluşturulacak bu özel alanda müze, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusunu içeren bir stadyum tasarladık.

Ülkemiz sporunun temel taşı olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile hayata geçirdiğimiz bu projenin hem teknolojik altyapımız hem de güzelleştirici gücüne olan inancımızla depremzedelerimiz için hayırlı bir gelişme olmasını diliyoruz. spor. Goart Metaverse ailesi olarak, gelecek vizyonu ve toplumsal etkiyi teknoloji ile birleştirmeyi tercih eden TFF’ye en içten teşekkürlerimizi sunarız. Eminiz ki bu çalışma, ülkemizin ücretli kurumları da dahil olmak üzere toplumsal fayda sağlayan çalışmalara örnek teşkil edecek ve bizleri farklı bir geleceğe taşıyacaktır.”

Atakaş Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel: “Keşke bunları hiç yaşamasaydık”

Atakaş Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel yaptığı konuşmada, ligde Kasımpaşa’da aldıkları galibiyetin ardından Hatay’da yaşayanların çok mutlu olduklarını ancak sabaha büyük bir acıyla uyandıklarını belirterek, “Kimi eşini, kimi kayıplara karıştı. kimisi geleceğini, kimisi geçmişini kaybetti. Tanıdığım birçok insanı da orada kaybettim. Ve ben iki gün önce orada olduğum için şimdi de dahil olmak üzere oradaki insanların neler yaşadığını çok iyi biliyorum. Yağmur yağarsa çadırda ıslanırlar, hava ısınınca çadırda terlerler. Şartlar ve imkanlar çok zor. Bu insanları eski kurallarına, eski hayatlarına geri döndürmek için elinden gelen her şeyi yapan herkese huzurlarınızda teşekkür ederim. Keşke daha fazlasını yapabilseydik, keşke bunları hiç yaşamamış olsaydık ve bir daha yaşamazsak. Keşke keyifli günlere birlikte ulaşabilsek.” konuştu

“Depremin ilk gününden itibaren yanımızda olan Cumhurbaşkanımız Mehmet Büyükekşi’ye çok teşekkür ediyorum”

Depremin ilk gününden itibaren yanlarında olan Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’ye teşekkür eden Demirel, “Sabah kalktığımızdan beri yanımızda olan liderimiz Mehmet Büyükekşi’ye çok teşekkür ediyorum. 7 Şubat ağabeylerimiz, vatanımız, milletimiz, devletimiz, herkes. Çünkü gerçekten yapılması gerekeni olabildiğince yapmaya çalıştılar. Yeterli mi değil mi? Ama olacak çünkü inanıyorum ki; Türk Milleti bu zor durumlarda her zaman el ele verecek, rengi, dini, ırkı ne olursa olsun sorumluluk üstlenecek ve depremzede vatandaşlarımızın yardımına koşacaktır. Omuz Omuza kampanyasında olduğu gibi bu projeye de öncülük eden Futbol Federasyonu’na huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Protokol imzalandı, Volkan Demirel Atsu’ya forma teklif etti

Konuşmaların ardından TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu iş birliği protokolü imzaladı. İmzanın ardından Mehmet Büyükekşi, Burak Soylu’ya sırtında GoArt yazan 10 numaralı Milli Grup formasını, Volkan Demirel ise Hatayspor’da hayatını kaybeden Ganalı Christian Atsu’nun adını taşıyan Hataysporlu futbolcuların imzasını taşıyan takım formasını takdim etti. deprem. Lansman sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

GoArt Metaverse’de 3D Uzay Kurulacak

Proje ile GoArt Metaverse’de TFF müzesi, sarsıntı anıtı, ödül sahası ve stadyumdan oluşan 3 boyutlu bir sanal ortam tasarlanmış ve üretilmiştir. Platformun içindeki anıt, beyin sarsıntısı alanındaki tüm futbol paydaşlarının (futbol kulübü, hakem, oyuncular, görevliler vb.) isimlerini içerir. Ayrıca oluşturulacak müzede TFF tarafından belirlenen Türk Futbol Tarihini anlatan değerli içerikler de sergilenecek.

 

Oynanış nasıl olacak?

Metaverse dünyasında kurulacak alan içerisinde bir oyun da geliştirildi. GoArt Metaverse uygulaması içerisinde özel olarak tasarlanan bu alana avatarları ile giren kullanıcılar sanal ortamda stadyumu, TFF müzesini, deprem anıtını ve ödül alanını görebilecek. Ayrıca bu evrende dolaşan kullanıcı stadyuma girip penaltı atışı yaparak oyunu oynayabilecek. Oyunda başarılı atışlar yapan kullanıcıya ‘TFF Puanı’ adı verilen puanlar verilecektir. Oyun kurgusunda yer alan bu sistemde ‘özel top’ adı verilen toplar üretildi. Bu topları satın alan kullanıcılar bağış yaparak katkıda bulunabilecek ve doğrudan ‘TFF Puanı’ kazanabilecekler. ‘TFF Puanları’ ödül alanında sergilenen formalar, maç bileti ve çeşitli deneyim ödülleri kazanma hakkı sağlıyor.

Siz enerji topladıkça oyun devam edecek

Oyun kapsamında penaltı atabilmek için belirli bir güç gerekmektedir. Kullanıcının gücü bittiğinde penaltı atışları hakkı otomatik olarak sona erer. Çekimler için, kullanıcıların gücü 12 saatte bir yeniden şarj edilecek ve sizin enerjiniz yüklendikçe oyuna devam edebilecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-surmene.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vip elit istanbul escort bayan numaraları
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort