Teknoloji

Volkswagen’in Yeni Markasının İlk Otomobilinden Görsel Geldi

Çoğu otomotiv şirketi üzere Volkswagen de elektrikli araçlar konusunda atılımlar yapıyor. Almanya merkezli üretici, bu hususta bir adım daha atarak yakın vakitte elektrikli off-road araçlar üretmek için Scout Motors isimli bir marka çıkarmıştı.

Şimdi ise bu markanın geleceği hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Scout’un internet sitesi incelendiğinde markanın birinci elektrikli arazi aracının nasıl görüneceği ile ilgili bir paylaşım yapıldığı görülüyor. Evvelce gelen bilgilerde, şirketin bir SUV bir de kamyonetle karşımıza çıkacağı belirtilmişti.

Scout’ın aracından paylaşılan birinci görsel:

Sitede yer alan imaj, şirketin şimdi ismi belirli olmayan birinci arabasının bloklu bir dizayna sahip olacağının sinyallerini veriyor. Scout’un arabaları için daha evvel de birtakım çizimler ortaya çıkmıştı. Bu çizimler de araçların daha fütüristik ve minimalist bir dizaynla gelebileceğini, ayrıyeten efsane araç International Harvester Scout’tan esinlenen bir görünümle karşılaşabileceğimizi ortaya koymuştu.

Şirketin Rivian üzere elektrikli araba devlerine rakip olmasını sağlayacak Scout’ın pick-up ve SUV modellerinin konseptlerinin 2023 yılında tanıtılması bekleniyor. Bu araçların üretiminin ise 2026 yılında başlatılması planlanıyor.

Volkswagen, yeni markasının kendi eserlerinin yine yapılandırılmış siyonlarını içermeyeceğini, gayelerinin ABD pazarı için yeni pick-up ve SUV modeller tasarlamak ve üretmek olduğunu ekliyor. Ayrıyeten ID.3 ve ID.4’te gördüğümüz MEB platformu yerine yeni bir teknik platformun da Scout araçları için inşa edileceği aktarılıyor.

Volkswagen AG CEO’su Herbert Diess de bahse ait, “Volkswagen’in ABD’deki başarısından sonra, elektrikli araçlar için en önemli büyüme pazarlarından birindeki konumumuzu daha da güçlendirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanıyor. Alman şirket ek olarak markanın Kuzey Amerika dışında satılmayacağı sinyallerini vermesine karşın yıllık 250.000 araç satışı hedeflerinin olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu